facebook

Data publikacji: 2018-06-04

facebook photo Medira

Data publikacji: 2018-06-01

facebook photo Medira

Data publikacji: 2018-05-31

facebook photo Medira

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwane Bożym Ciałem. Wierni katolicy szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa co nadaje świętu charakter uroczystości dziękczynnej i radosnej. W Polsce obchodzi się ją w czwartek, jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy.

Data publikacji: 2018-05-28

facebook photo Medira

Uniwersytet Medira pierwszy innowacyjny projekt, który ma na celu podniesienie kwalifikacji oraz wzbogacenie wiedzy w zakresie opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Projekt który jest realizowany w pełni on-line tzn. daje możliwość uczenia się o dowolnej porze i miejscu- w domu, w podróży, w Polsce w Niemczech

Cały projekt składa się z 1⃣8⃣ części i trwa od października do końca czerwca.

Zobacz jakie tematy zostały m.in. poruszone w ramach kursu:

Stawy i ich choroby, Higiena ciała, Inkontynencja, Problemy skórne czy Bezpieczne przemieszczanie chorego to tylko namiastka tego co zostało zawarte w Uniwersytecie Medira.

Chcesz zostać kursantem Uniwerytetu Medira❓ Zapisz się już dziś a od października ciesz się dodatkową wiedzą*

*oferta skierowana tylko do pracowników Medira

Data publikacji: 2018-05-26

facebook photo Medira

Czy wiesz, że początki święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju.

W Polsce święto to przypada na 26 maja. W tym szczególnym dniu matki są obdarowywane laurkami, kwiatami lub prezentami przez własne dzieci. Święto ma na celu okazanie szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

A już 23 czerwca będziemy obchodzili dzień ojca.

Data publikacji: 2018-05-23

facebook photo Medira

Ubieganie się o pracę często budzi w nas lęk, obawę przed tym że popełnimy błąd, że źle się zaprezentujemy, pojawia się stres wszystko miesza się w głowie. Starając się o pracę w Medira masz gwarancję tego, że rozmowa będzie przyjemna i rzeczowa a wszystko dzięki temu, że jako członek Koalicji dokładamy wszelkich starań aby zawsze podczas rekrutacji panowała komfortowa atmosfera.

Data publikacji: 2018-05-22

facebook photo Medira

Data publikacji: 2018-05-20

facebook photo Medira

Data publikacji: 2018-05-19

facebook photo Medira

Niemieckie słowo na dziś #133
#medirasłowonadziś

In Polen – w Polsce
* Es ist sehr populär – jest bardzo popularne
* Außerdem sind polnische Berge toll für Trekking – poza tym polskie góry sa świetne do trekkingu
* Wir haben zum Beispiel riesige Seen in einer Region, das Masuren heißt – mamy naprzykład wielkie jeziora w regionie, który nazywa się Mazury
* In den Masuren kann man windsurfen, Jacht oder Kajak fahren – na mazurach można uprawiać windsurfing, pływać na jachcie albo kajakiem
* Habt ihr in Polen Plätze, wo es starken Wind gibt und wo man surfen kann? – w Polsce macie miejsca, gdzie jest silny wiatr i można pływac na desce?
* Ich habe nicht gewusst, dass Polen so ein interessantes Land ist – nie wiedziałem, że Polska to taki ciekawy kraj
* Ihr sagt, dass ihr den „goldenen polnischen Herbst” habt – mówicie, że macie złota polska jesień

Data publikacji: 2018-05-15

facebook photo Medira