facebook

Małżeństwo w 66333 Völklingen

Termin wyjazdu 3 czerwiec

do opieki małżeństwo
Pani 89 lat, ma osteoporozę, nadciśnienie, od czasu do czasu przebywa w szpitalu z powodu kontroli stanu zdrowia - obrzęk płuc, nosi wkładki w celu zabezpieczenia przed częściową inkontynencją. Seniorka porusza się o balkoniku

Pan jest samodzielny, nie wymaga wsparcia, jedynie wsparcie w domu ( m.in. posiłki dla 2 osób). Podopieczny jest bardzo wesoły i spokojny.

Seniorzy są obydwoje  bardzo kulturalni.
Podopieczni lubią oglądać TV. Podczas kąpieli wymagają tylko umycia pleców, Seniorka chce móc gotować, opiekunka robi śniadania i kolacje, jeśli chce może przygotowywać osobny obiad dla siebie. Bardzo istotne aby zachować tzw. ustalony rytm dnia. Dobrym rozwiązaniem byłoby spisanie planu na cały tydzień przez opiekunkę z Seniorką. Miejsce nie jest wymagające, jeśli chodzi o czynności opiekuńcze. Opiekunka musi dobrze zadbać o mieszkanie. Rodzina prosi aby dbać też o pomieszczenie na dole (miejsce wykafelkowane, jest tam też prysznic), pralnię oraz zamieść schody co 2 tygodnie, Zakupy robi się razem z seniorką. Bardzo czyste zlecenie, podopieczni też dbają o siebie i o swoją czystość.