Jak szybko nauczyć się podstaw języka?

25.10.2022Anna Mikulska

Jak nauczyć się niemieckiego- poradnik.

Chciałabyś wyjechać do Niemiec jako opiekunka osoby starszej? Jednak powstrzymuje Cię brak znajomość podstaw języka niemieckiego? W tym artykule podpowiemy Ci jak nauczyć się niemieckiego w zaciszu domowym.w domowym zaciszu.

Czynniki, które sprzyjają nauce języka:

· Motywacja - jednym z Twoich celów może być nauczenie się niemieckiego, aby móc w niedalekiej przyszłości wyjechać do Niemiec jako opiekunka osoby starszej i zarabiać pieniądze, które zaspokoją Twoje potrzeby.

· Systematyczność - powinnaś wygospodarować 15-30 minut dziennie na naukę języka, aby ułatwić sobie wdrożenie wiedzy, ustal porę dnia, kiedy będziesz się uczyć, albo określ, że np. Po kolacji poświęcisz 20 minut na naukę języka. Wyrobienie w sobie systematyczności w nauce języka pozwoli Ci szybciej zobaczyć jej efekty, a dodatkowo utrwalić słówka, zwroty, których się nauczyłaś nauczyć się

Aby nauczyć się języka niemieckiego podstawą będzie opanowanie alfabetu. Słuchaj i powtarzaj każda literę. Na YouTube jest wiele filmików, które umożliwią Ci odsłuchanie alfabetu. W trakcie nauki zwróć uwagę na takie litery jak: u z umlautem (tak wygląda: ü), oraz ö ponieważ zamieniają one sposób wymowy niektórych wyrazów.

Jeśli opanujesz alfabet możesz przejść do nauki najważniejszych słów. Są to proste, popularne słowa, które będą stanowiły podstawę Twojego słownictwa. Na naszym kanale na YouTube (link) znajdziesz filmiki, w których wymieniamy najważniejsze słowa i zwroty z dziedziny transportu, gotowania, zakupów, choroby, warto też znać podstawowe zwroty grzecznościowe (np. Proszę, dziękuje)

Istotne jest to, żeby efektywnie uczyć się języka należy określić jedno główne źródło nauki niemieckiego. Możesz uczyć się niemieckiego z:

· fiszek,

· filmików na YouTube,

· książek,

· filmów,

· seriali,

· podcastów.

Możesz połączyć te metody dzięki temu utrwalisz sobie pisownie i wymowę poszczególnych słów.

Jeśli chodzi o naukę gramatyki to na pewno pamiętamy wszyscy, że książki do nauki niemieckiego przepełnione były są zasadami gramatycznymi, tabelkami z odmianą der, die, das i końcówkami przymiotników. Na początku nauki języka możemy się pogubić w tych wszystkich regułkach i zniechęcić się do dalszej nauki.

Oczywiście warto znać zasady gramatyki, jednak opanowanie jej do doskonałości nie powinno być naszym celem na początkowym etapie nauki. Celem w nauce języka jest możliwość skutecznej komunikacji, a ta nie wymaga perfekcji w gramatyce. gramatycznej.

Strach przed popełnianiem błędu w trakcie mówienia może okazać się Twoim największym wrogiem.

Wiele do nauki języka niemieckiego wniesie zanurzenie się w języku. W dzisiejszych czasach jest to szczególnie proste, ponieważ mamy dostęp do Internetu, w na którym możemy oglądać niemieckie wiadomości, filmy seriale lub podcasty. Dzięki temu będziesz mogła nauczyć się melodii języka, pozwoli Ci to na osłuchiwanie się z językiem niemieckim i ułatwi Ci późniejszą wymowę niektórych słów. Warto nawet nie znając zupełnie niemieckiego słuchać niemieckich produkcji, ponieważ pozwala to osłuchać się z melodią języka.

Ostatnią rzeczą, która ułatwi Ci naukę będzie znalezienie osoby, z którą będziesz mógł praktycznie uczyć się języka niemieckiego. Postaraj się znaleźć osobę z Niemiec lub kogoś kto długo przebywa na terenie tego kraju. Pozwoli ci to nie tylko poznać język, ale również poznać nowe osoby.

Warto wiedzieć, jakie są najczęstsze błędy w nauce języka:

- Brak systematyczności,

- Szybkie zniechęcanie się,

- Korzystanie z przestarzałych materiałów źródłowych,

- Skupianie się na gramatyce, zamiast na słówkach,

- Skupianie się na porażkach w nauce, zamiast na postępy postępach,

- Rozpoczęcie nauki od niewłaściwego poziomu.

Mamy nadzieje, że ten krótki poradnik zachęci Cię do nauki niemieckiego i pokaże, że nie musisz wydawać pieniędzy na kursy, aby opanować podstawy. Wierzymy także, że zrozumiałeś zrozumiałaś, że w nauce języka nie liczy się gramatyka tylko to co potrafisz powiedzieć.

kurs

Anna Mikulska

Sales & Marketing Manager

25.10.2022

CERTYFIKATY
Konsumencki Laur Zaufania
Orły Medycyny
Przyjazna rekrutacja
Projekt współfinansowany z EFRR w ramach RPO WSL 2014-2020.
CZŁONKOSTWA
SAO
SAZ


Zaprojektowane i stworzone przez Codeverse 🚀