Dla Klienta

Profesjonalna opieka domowa nad seniorami. Zaopiekujemy się Twoim bliskim w jego domu.

Dla Klienta


Medira – Jesteśmy gwarancją bezpieczeństwa.

Medira to dynamicznie rozwijająca się firma, która dedykowanej opiece senioralnej nadaje nowe znaczenie. Naszym priorytetem jest zapewnienie najbezpieczniejszego i najprzyjemniejszego życia seniorom, umożliwiając im aktywne i godne starzenie się w swoim otoczeniu.

DLACZEGO MEDIRA? Nasza firma łączy w sobie doświadczenie, empatię oraz profesjonalizm, tworząc opiekę opartą na indywidualnych potrzebach każdego seniora. Medira to 10 lat doświadczenia w pracy z seniorami w miejscach ich zamieszkania.

Nasi wykwalifikowani opiekunowie, z troską i szacunkiem, zapewniają wsparcie w codziennych czynnościach, opiece medycznej oraz wsparcie psychiczne. Wszystkie nasze opiekunki wyróżnia empatia oraz profesjonalne przeszkolenie z zakresu opieki senioralnej. A nasza firma jest również autorem specjalistycznych kursów dla opiekunów osób starszych.

Medira w liczbach

+0

lat doświadczenia w opiece nad seniorami w Niemczech i Polsce

+0

zadowolonych klientów w Niemczech i Polsce

+0

zatrudnionych opiekunów osób starszych

+0

uczestników naszych autorskich kursów dla opiekunów osób starszychNasza usługa opiekuńcza

Dlaczego opieka domowa to najlepszy wybór?

Wierzymy, że każda osoba zasługuje na dostęp do opieki na miarę swoich potrzeb, zachowując jednocześnie poczucie niezależności i komfortu swojego otoczenia. Nasza wykwalifikowana i empatyczna opiekunka seniorów zapewni Twemu bliskiemu to wszystko, co niezbędne do pełnego i szczęśliwego życia.

Opieka domowa Mediry to:

Stała opieka z zamieszkaniem u seniora, lub opieka godzinowa – opiekunka odwiedza seniora na kilka godzin dziennie.

Wsparcie w codziennych czynnościach - pomoc w ubieraniu się, toalecie, przygotowywaniu posiłków, wizytach u lekarza i utrzymaniu porządku w domu.

Troska o zdrowie - pamiętamy o regularnym zażywaniu leków, kontrolach lekarskich i przestrzeganiu dedykowanej diety.

Aktywność fizyczna i umysłowa - organizujemy spacery, gimnastykę, czytanie, gry logiczne, zajęcia sensoryczne i rozmowy, aby utrzymać witalność i zapobiec izolacji.

Wsparcie emocjonalne - Nasza opiekunka nie tylko troszczy się o aspekty fizyczne, ale również o dobre samopoczucie seniora.

Opiekunka z podopieczną
Opiekunka z podopieczną
Opiekunka z podopieczną


Korzyści płynące z opieki domowej

Znane, komfortowe miejsce dla seniora

Twój bliski nie chce zmieniać miejsca zamieszkania. Własne, znane mieszkanie to jego azyl? Nasza opieka pozwala na świadczenie profesjonalnej opieki nad seniorami bez konieczności przeprowadzki. Dzięki opiece domowej Twój bliski będzie mógł zyskać bezpieczeństwo i wsparcie bez utraty komfortu jakim jest przebywanie w znanej i lubianej przestrzeni.

Domowa atmosfera

Biały kitel budzi strach w Twoim bliskim? Szpitalne wnętrza i medyczne uniformy generują niepotrzebny stres i napięcie u osób starszych. Nasze opiekunki to przyjazne i wykwalifikowane osoby, które jednocześnie dbają o domową i przyjemną atmosferę. Nasz personel robi wszystko, aby swoją aparycją wzbudzać jak najwięcej zaufania. Opiekunka z Mediry zawsze będzie swobodnie ubrana i będzie kojarzyć się Twojemu bliskiemu z bezpieczeństwem i domem.

Indywidualne podejście

Medira to nie korporacja. Mimo, że obsłużyliśmy już ponad 2000 seniorów wiemy, że indywidualne podejście jest niezbędne w tej profesji. Każdy nasz klient jest przez nas obsługiwany w indywidualny, dostosowany do jego potrzeb sposób. Rodzaj opieki, metody wprowadzenia opiekunki do domu seniora, zapoznanie z podopiecznym oraz zakres obowiązków ustalany jest indywidualnie. Nie istnieje bowiem jedno, złote rozwiązanie, które będzie odpowiednie dla każdej osoby starszej. Nasza usługa ma odpowiadać szczegółowym preferencjom danego seniora, dlatego od naszych klientów oczekujemy dostępu do pełnej informacji na temat podopiecznego: jego codziennej rutyny, zainteresowań, frustracji, przyzwyczajeń – tylko dzięki temu nasza opiekunka odpowie w 100 procentach na potrzeby seniora.

Bezpieczeństwo podopiecznego

Jesteśmy autorem specjalistycznych kursów dla opiekunów osób starszych, a nasza wiedza na temat opieki nas seniorami poparta jest 9 letnim doświadczeniem na rynku opiekuńczym w Polsce i Niemczech. Każda nasza opiekunka posiada certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy, opieki nad chorymi na demencję, opieki nad chorymi na Alzheimera, opieki nad osobami leżącymi oraz opieki nad pacjentami chorymi na nowotwór.Dlaczego opieka domowa to lepsze rozwiązanie od domu starców?

Opieka domowa

Opieka domowa

 • Personalizowana usługa, dostosowana do indywidualnych preferencji seniora

 • Znane i komfortowe środowisko – opiekujemy się seniorami w ich domach

 • Indywidualny harmonogram opieki dostosowany do przyzwyczajeń i rutyny seniora

 • Elastyczna forma współpracy – godzinowa lub z zamieszkaniem

 • Domowa atmosfera, przyjazna opiekunka

 • Wykwalifikowana opiekunka z certyfikatami ukończonych kursów

 • Możliwość odwiedzenia swojego bliskiego o każdej godzinie i kontroli jego dobrostanu

Dom starców

Dom starców

 • Ogromna liczba pacjentów, brak indywidualnego podejścia do potrzeb seniora

 • Szpitalne, minimalistyczne wnętrze wzbudzające lęk i dyskomfort u seniora

 • Brak pełnej prywatności ze względu na częstą konieczność dzielenia pokoju z innym chorym

 • Ścisły harmonogram dnia, zaburzający dotychczasową rutynę i przyzwyczajenia seniora

 • Poczucie izolacji i pozostawienia przez rodzinę

 • Ograniczona autonomia ze względu na procedury domu starców

 • Statystycznie wzmożone ryzyko depresji i apatii u chorych oddanych do domu starców

 • Brak możliwości odwiedzenia seniora o każdej porze dnia i kontroli jego dobrostanu, odwiedziny najczęściej odbywają się w wyłącznie określone dni i godzinyEtapy pozyskania opiekunki

Rozmowa telefoniczna z naszym doradcą

Telefoniczna, video lub stacjonarna rozmowa z naszym doradcą pozwoli nam w pełni zdiagnozować potrzeby Twojego bliskiego. Dzięki temu będziemy mogli wybrać dla Ciebie opiekunkę, która spełnia wszystkie potrzeby konkretnego podopiecznego.

Rozmowa telefoniczna z naszym doradcą

Poznaj opinie naszych klientów

Grażyna Patyra

Bałam się, że mama nie zaakceptuje opiekunki w domu. Ale doradczyni z Mediry tak sprytnie wprowadziła Panią Jadwigę do domu mojej mamy, że już po kilku godzinach mama traktowała ją jak członka rodziny. Z całego serca dziękuję Wam za pomoc!

Katarzyna Masłoń

Opieka nad moimi rodzicami zaczęła mnie przerastać gdy wspólnie zachorowali na COVID. To wtedy zdecydowałam się na opiekunkę z Mediry. Na początku miała to być opieka dorywcza na czas choroby. Rodzice jednak tak pokochali Panią Asię, że nie zgodzili się, abyśmy się z nią rozstali. Teraz mija już 3 rok, od kiedy Pani Asia spędza z moimi rodzicami każdy dzień – a ja nie wyobrażam już sobie jak znajdowałam czas na opiekę nad tymi zanim ją poznałam!Najczęściej zadawane pytania

W zależności od wybranej formy opieki oraz stanu zdrowia podopiecznego ceny naszej usługi nieznacznie się różnią. Koszt opieki godzinowej to stawki od 43zł/h w dni robocze i od 47zł/h w weekendy, natomiast ceny opieki ze stałym zamieszkaniem u seniora rozpoczyna się od 4900zł.

Czas od rozmowy z naszym doradcą do przedstawienia klientowi CV indywidualnie dobranej opiekunki to maksymalnie 14 dni roboczych.

Nie, nasze opiekunki świadczą również usługi opiekuńcze dla innych osób wymagających opieki. Nasza oferta skierowana jest do osób niepełnosprawnych, starszych oraz niesamodzielnych.

Potrzebujesz opiekunki? Zgłoś się do nas!

Wypełnij krótki formularz lub zadzwoń do naszego koordynatora +48 602-287-747
Dane kontaktowe

Podstawowe informacje potrzebne w procesie poszukiwania opiekunki


Typ opieki*

Typ opieki

Formularz kontaktowy
CERTYFIKATY
Konsumencki Laur Zaufania
Orły Medycyny
Przyjazna rekrutacja
Projekt współfinansowany z EFRR w ramach RPO WSL 2014-2020.
CZŁONKOSTWA
SAO
SAZ


Zaprojektowane i stworzone przez Codeverse 🚀